• آرشیو اطلاعیه ها


همایش بین المللی اربعین با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه کربلا برگزار می شود

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این همایش دو روزه که با حمایت ستاد اربعین کشور و عتبه حسینی کربلا همراه است با  هدف گسترش فرهنگ هم گرایی و صلح جهانی از طریق معرفی و گسترش فرهنگ اربعین برگزار خواهد شد، استادان و صاحبنظران این حوزه به بررسی ابعاد مختلف این رویداد دینی، حماسی خواهند پرداخت.

اربعین و چالش های فرهنگی اسلامی در جهان معاصر، شیوه مواجهه رسانه ها با پدیده اربعین، بازتاب اربعین در ادب عربی و فارسی، حوادث تاریخی در آئین اربعین، جامعه شناسی پدیده اربعین، دیپلماسی عمومی در اربعین، اربعین و مقاومت اسلامی، ابعاد راهبردی اربعین، آینده پژوهی اربعین و جهانی سازی اربعین از جمله ۱۰ محور اصلی این همایش بین المللی است.

بر اساس اعلام دبیرخانه این همایش فرصت ارسال چکیده مقالات به این همایش ۱۲ مهرماه جاری است. علاقمندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر  با دبیرخانه این همایش واقع در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه علامه طباطبائی با شماره ۸۸۶۹۳۶۶۰ تماس حاصل نمایند  و به منظور ارسال مقالات خود به نشانی http://conf.atu.ac.ir  اقدام نمایند.

لازم به ذکر است سال گذشته نیز این همایش با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه کربلا و به میزبانی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

تاریخ درج خبر: 1396/07/15 - ساعت درج خبر: ١٥:١٨ - شماره خبر: ٤٣٠٦ - تعداد بازدید: 645


خروج